Program „Laboratoria Przyszłości”

W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Nowej Soli zakupiła materiały i pomoce dydaktyczne za łączną kwotę 176 997,96 zł.

Powyższa kwota została przeznaczona w następujący sposób:

1. zakup sprzętu i wyposażenia do nagrywania i obróbki obrazu i dźwięku – 39 581,40 zł; Zakupiono między innymi mikrofony bezprzewodowe i mikrofon kierunkowy, kamerę cyfrową, gogle 3 D, zestaw nagłaśniający do auli szkolnej oraz inne akcesoria;
  2. zakup sprzętui wyposażenia edukacyjne do poszczególnych pracowni przedmiotowych – 67 969,80 zł; zakupiono między innymi klocki edukacyjne do nauki robotyki oraz fizyki, mikroskopy, drony edukacyjne wraz z oprzyrządowaniem, drukarkę 3D wraz z laptopem oraz inne;
  3. zakup sprzętu, wyposażenia oraz materiałów eksploatacyjnych do nauki przedmiotów technicznych – 63 359,76 zł; zakupiono między innymi stoły warsztatowe, taborety, sprzęt do pracowni techniki – imadła, piły, maszyny do szycia, suwmiarki, pilniki, itp.
  4. zakup wizualizerów (3 szt.) – 6087 zł.

Zakupione materiały i pomoce dydaktyczne służą naszym uczniom w codziennej nauce.

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli
    67-100 Nowa Sól, ul. Szkolna 1