Zapisy do szkoły

Rekrutacja do klasy I SP1 na rok szkolny 2024/25

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły do zapisu dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25. Zapisu dokonujemy za pomocą zgłoszenia, dostępnego poniżej, które również zostało przesłane Państwu pocztą tradycyjną. Zgłoszenie należy dostarczyć do sekretariatu szkoły (budynek A przy ul. Szkolnej 1 w Nowej Soli), czynnego codziennie w godz. 8.00 – 15.00 od 1.02.2024 r do dnia 29.02.2024 r.

Rodziców dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły informujemy, że jest możliwość przyjęcia dzieci do klasy pierwszej w miarę posiadanych wolnych miejsc. Dlatego zachęcamy do złożenia podania (do pobrania poniżej). W postępowaniu rekrutacyjnym brane będą pod uwagę następujące kryteria:

a)       rodzeństwo kandydata uczęszcza do szkoły podstawowej, do której ma być przyjęty kandydat – 20 pkt,

b)      miejsce pracy przynajmniej jednego z rodziców (prawnych opiekunów) znajduje się w dogodnym położeniu względem szkoły podstawowej, do której ma być przyjęty kandydat – 10 pkt,

c)       krewni kandydata wspierający rodziców (prawnych opiekunów) w zapewnieniu opieki nad dziećmi zamieszkują w obwodzie szkoły podstawowej, do której ma być przyjęty kandydat – 5 pkt.

Dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów są oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów. Więcej informacji uzyskacie Państwo w sekretariacie szkoły.

Dyr. Paweł Juckiewicz

Oswiadczenie.docx