Deklaracja_dostepnosci.pdf

program_wychowawczo-profilaktyczny_2023_24.pdf

Regulamin korzystania  telefonów komórkowych

Regulamin_korzystania_z_telefonow_komorkowych.pdf

Przedmiotowe zasady oceniania (PZO) z poszczególnych przedmiotów:

PSO_edukacja_wczesnoszkolna_WZ.pdf

PSO_muzyka_A_Lawniczek.pdf

PSO_plastyka_A.L.pdf

PSO_wf.pdf

Poszczegolne_wagi_do_aktywnosci_historia__wos_edb.pdf

Aneks_do_PZO_j.niemiecki(1).pdf

Aneks_do_PZO_religia.pdf

Aneks_do_PZO_wf.pdf

PZO_biologia.pdf

PZO_edukacja_informatyczna.pdf

PZO_edukacja_wczesnoszkolna.pdf

PZO_fizyka(1).pdf

PZO_geografia.pdf

PZO_j.angielski.pdf

PZO_j.polski(1).pdf

PZO_j._angielski.pdf

PZO_matematyka.pdf

PZO_muzyka_plastyka.pdf

PZO_przyroda.pdf

PZO_technika.pdf

od 9 stycznia br. rozpoczęliśmy porady psychologiczne dla dzieci młodzieży i rodziców. Proszę o udostępnienie informacji na temat porad w szkole, na stronach internetowych itp. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2463583550546731&id=2034629333442157

Porady i konsultacje dotyczą problemów wychowawczych napotykanych przez większość rodziców na różnych etapach rozwoju dziecka. W wyniku konsultacji rodzice otrzymują informacje niezbędne do zrozumienia trudności wychowawczych lub rozwojowych dziecka oraz wskazówki do takiego rozwiązania problemu, który będzie uwzględniał potrzeby całej rodziny.

Konsultacje skierowane są także do młodzieży, która w okresie dojrzewania potrzebuje dużo wsparcia. Pomoc psychologiczna będzie prowadzona w zakresie poznawania swoich emocji i potrzeb, radzenia sobie z kryzysami i odnajdowania się w relacjach z innymi.

Konsultacje odbywają się w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18.00 w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Jaracza 1 w Nowej Soli.

Prowadzącym porady jest Pani psycholog, posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi i rodziną.

pozdrawiam.

Gabriela Juncewicz

Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Nowej Soli

tel. 68/ 459 03 05

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

Uprzejmie informuję, że niniejszy materiał zostanie również udostępniony w Strefie dla zalogowanych SIO.

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

Załączniki:

1.      MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów (doc.)

MEN_i_GIS_Informacja_na_temat_zagrozen_dotyczacych_e-papierosow.docx

"Skrzynka na sygnały"

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli informuje, iż w związku z pismem MEN dot. zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły, zostaje uruchomiona „Skrzynka na Sygnały”, jako wzmocnienie współpracy pomiędzy rodzicami a szkołą. Informacje przekazywane szkole w ten sposób będą miały na celu zapobieganie i podejmowanie działań zmierzających do zniwelowania ewentualnych niebezpieczeństw i zagrożeń.

Skrzynka kilka dni temu została umieszczona na korytarzu na parterze w budynku B, na wysokości gabinetu z-cy dyrektora szkoły.

Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu,

jeśli coś Cię martwi, niepokoi, Tobie lub komuś dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy:

1. Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo.

2. Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją.

3. Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych , ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa na stronach internetowych:

dyr. Paweł Juckiewicz

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli