Od 1973 roku w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Również w naszej szkole dnia 17 marca miały miejsce obchody tego święta. W budynku B, w sali nr 2 utworzono w ten dzień teatralną garderobę, w której "panie garderobiane" pomagały uczniom w mierzeniu kostiumów.
Była też utworzona profesjonalna charakteryzatornia, w której doświadczone "makijażystki" dokonywały charakteryzacji odpowiednio dobranej do danego kostiumu.
Więcej informacji na temat tego święta, a także zaproszenie na teatralne przedstawienie dla dzieci w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, zawierała gazetka na parterze w budynku A. Efekty wspólnej zabawy można podziwiać w galerii zdjęć.
Zdjęcia z wydarzenia znajdują sie w zakładce 'Album fotograficzny'
Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w zakładce "Album fotograficzny
Jest to zwycięskie hasło konkursu promującego czytelnictwo. Wymyśliła je uczennica klasy IV A Klaudia Kolega.
W konkursowych szrankach zmierzyły się zarówno plakaty, recenzje, jak i prezentacje multimedialne.
Kolejne nagrodzone prace wykonała Dominika Stołowska z klasy VII A. Po przeczytaniu "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego zachęcała innych czytelników do ich przeczytania, napisała recenzję i wykonała prezentację dotyczącą treści książki.
Jury w składzie: Pani B. Olko oraz Pani W. Maćkowiak, doceniło też pracę pracę Agaty Górkiewicz z klasy VII D.
Oliwierowi Szulcowi z klasy VI A bardzo spodobała się książka Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni". Po jej przeczytaniu wykonał prezentację, która ma zachęcić innych czytelników do jej wypożyczenia i lektury.
Agacie Pawłowskiej z klasy VI A szczególnie spodobała się książka o fantastycznych przygodach "Felixa, Neta i Niki". Rafał Kosik, autor tej książki, stworzył całą serię przygód głównych bohaterów. Agata zachęca nas do przeczytania ich wszystkich.
Igor Minikowski z klasy VI A też zachwycił się przygodami bohaterów i przygotował dla nas komiks.
Natomiast Łucja Minikowska (klasa VII D) napisała recenzję książki J. R. R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem".
Wszystkim, którzy zarekomendowali nam do przeczytania książki, bardzo dziękujemy.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, wszystkie nagrodzone prace możemy obejrzeć i przeczytać w załącznikach.
Zapraszam do biblioteki - J. Pawłowska
Klaudia_Kolega_IV_aplakat_lektury.pdf
Recenzja_ksiazkiw_formie_prezentacji_Lucja_Minikowska_kl._VII_D_pt._Hobbit_czyli_tam_i_z_powrot.pptx
Prezentacja_Dominika_Stolowska_kl._VII_C_pt._Syzyfowe_prace.pdf
Recenzja_ksiazki_-_Dominika_Stolowska_kl._VII_C_pt._Syzyfowe_prace.pdf
Komiks_w_formie_prezentacji_Igor_Minikowski_kl._VI_A_pt._Felix__Net_i_Nika.pptx
Prezentacja_Agata_Pawlowska_kl._VI_A_pt._Felix__Net_i_Nika.pptx
Prezentacja_Oliwier_Szulc_kl._VI_A_pt._Chlopcy_z_Placu_Broni.pptx
10 solidnych argumentów, by czytelnicy codziennie czytali i by codziennie czytać dzieciom książki. Wystarczy 20 minut dziennie.
Zanim dziecko nauczy się mówić, najpierw będzie się uczyło rozumieć mowę, a więc tworzyć tzw. słownik bierny. Zjawisko to związane jest z kolejnością dojrzewania poszczególnych ośrodków w mózgu, odpowiedzialnych za rozumienie oraz artykułowanie mowy. Otaczanie mową od wczesnego dzieciństwa wiąże się więc z lepszym przyswajaniem wiedzy o języku. Im więcej styczności z danym zjawiskiem, tym więcej połączeń między neuronami, dzięki którym dziecko więcej rozumie i tym lepiej radzi sobie z informacją w przyszłości.
2. Rozbudza ciekawość świata
(informacje pochodzą z czasopisma „Biblioteka w szkole”)
Witam wszystkich czytelników szkolnej biblioteki i ich Rodziców!
Dla przypomnienia wysyłam kompletny wykaz wszystkich lektur, zarówno obowiązkowych, jak i uzupełniających.
Młodsi czytelnicy mogą skorzystać z pomocy dorosłych domowników i czytać wspólnie, jeżeli tylko jest taka możliwość.
Natomiast starsi czytelnicy z pewnością poradzą sobie samodzielnie.
Gorąco zachęcam do czytania, nie tylko lektur obowiązkowych, ale i uzupełniających, co oczywiście w chwili obecnej jest priorytetowe, ale też i do czytania literatury, która ubogaci Wasze pasje i zainteresowania,co w warunkach domowej kwarantanny jest doskonałą formą spędzenia wolnego czasu.
Portal https://liblink.pl/IG4GWUt5vs oferuje darmowe korzystanie z większości lektur. Można tu czytać treść książki zarówno w przeglądarce, jak i pobrać e-booka, jeżeli ktoś ma taką możliwość.
Ponadto polecam też kanał youtube. Tutaj są dostępne, również bezpłatnie, treści książek w formie audiobooków. Poniżej podaję kilka przykładowych adresów:
Wszystkim życzę wiele radości z obcowania z piękną literaturą oraz dużo zdrowia.
J. Pawłowska