Obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W wyborach uznaliśmy że:
*najprzystoniejszy jest - Patryk Szymczak z kl.3E
*najwyższy - Arek Wawrzyński z kl.3E
*najmądrzejszy - Dominik Gołemberski z kl.3A
*najsympatniejszy - Michał Jurdziński z kl.3E
*najczęściej uśmiechający się - Tomek Dżugała z kl.3D
*najbardziej wysportowany - Alan Swoboda z kl.3B
Dla wygranych był konkurs - „Kto szybciej zje jabłko z wiszącej wstążki. Wygrał Arek Wawrzyński z kl.3E.
Następnie sześciu chętnych chłopców mogło wziąć udział w zawodach. Zawody polegały na tym, że chłopcy musieli przynieść ustaloną rzecz np. gumkę do włosów, coś żółtego itd. Co rundę odpadał jeden chłopak, który najpóźniej przyniósł daną rzecz. Na koniec przerwy włączono muzykę.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Dnia 6 września 2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami i przedstawicielami PSB „Mrówka” na temat bezpiecznego zachowania się podczas drogi do i ze szkoły. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowej Soli, pan dzielnicowy oraz przepiękna Pani Mrówka, zapoznali naszych najmłodszych uczniów z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Oprócz przekazanej wiedzy teoretycznej pierwszoklasiści mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Pod czujnym okiem specjalistów uczyli się prawidłowo przechodzić przez jezdnię, odpowiednio zachowywać się na przejściach zarówno z sygnalizacją świetlną jak i bez niej.
Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas priorytetem, dlatego cieszymy się, że mogli oni uczestniczyć w tej akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tego spotkania.
Opracowała: Anna Frąckowiak
Dnia 04 września 2017 roku w PSP1 odbyła się Miejska Inauguracja roku szkolnego 2017/2018.
O godz. 9.00 w sali gimnastycznej PSP 1 zebrali się uczniowie klas I-III , nauczyciele i rodzice.
Uroczystośc zaszczycili swoją obecnością Skarbnik Miasta- pani Izabela Piasta, Sekretarz Miasta- pan Krzysztof Marciniec i Przewodniczący Rady Miasta- pan Piotr Szyszko. Galę uświetnił program artystyczny w wykonaniu klasy IV d.
Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły oraz Przewodniczącego Rady Miasta, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
O godz. 10.00 przed budynkiem szkoły miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas IV-VII i klas gimnazjalnych.
Sukces naszych uczennic. Uczennica klasy III d, Gabriela Jas wygrała, a Patrycja Lazarowska została wyróżniona w konkursie ,,Projekt znaczka pocztowego promującego Nową Sól''. Prace zostały wykonane farbami akwarelowymi. Poczta Polska wyda 500 bloczków tego znaczka. Serdecznie gratuluje
Czytelnicy naszej szkoły, podobnie jak rok temu, wzięli udział w akcji czytelniczej pod hasłem "Jak nie czytam jak czytam".Akcja miała miejsce w Dniu Dziecka - był to więc rodzaj prezentu dla wszystkich czytelników. W naszej szkole był to równocześnie dzień obchodów Festiwalu Nauki. Łączna ilość uczniów, która wzięła udział w akcji to 99 osób. Wszystkie klasy pierwsze i drugie, które przystąpiły do wspólnego czytania przygotowały też bardzo ładne plakaty promujące czytelnictwo. Wszystkie je można było obejrzeć na korytarzach naszej szkoły. JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM.
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach na barce, która gościła w Nowej Soli w ramach projektu Odrzańska Odyseja II - 2017.
Podobnie jak we wszystkich innych bibliotekach – tak i u nas – w dniach od 8 do 15 maja swoje święto obchodziła szkolna biblioteka. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi: Biblioteka. Oczywiście! Wszyscy sympatycy biblioteki mieli okazję „złożyć życzenia” bibliotece. W ramach tego święta wszyscy czytelnicy mogli przyłączyć się do akcji „uwalniania książek”. Z zasadami tej akcji można się zapoznać na stronie internetowej: www. boockrossing.pl Szkolna biblioteka i jej czytelnicy z okazji święta otrzymali szczególne życzenia od autora młodzieżowych powieści detektywistycznych – pana Arkadiusza Niemirskiego. Ciekawe i pouczające spotkanie z nim odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli. W czasie Tygodnia Bibliotek ogłoszony został też konkurs na najciekawszą recenzję dowolnej książki. Wszystkie prace należy przygotować i dostarczyć do dnia 13 czerwca do Pani Maćkowiak, do Pani Lipińskiej lub do szkolnej biblioteki.
Życzymy wszystkim zdającym jak najlepszych wyników. Egzamin gimnazjalny.
Pięknych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Pracownikom, Uczniom i Rodzicom życzy Dyrekcja Szkoły!
W ramach projektu gimnazjalnego Poznajemy nowe technologie- szkoła XXI wieku uczniowie klasy 2C Maciej Wilk i Kacper Stelmaszczyk pod opieką nauczyciela techniki i informatyki Pawła Hołotczyka przygotowali praktyczny pokaz drukowania 3D. Prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie pokazali etap projektowania i drukowania. W czasie pokazu zorganizowano loterię w której można było wygrać upominki wydrukowane na drukarce 3D Nowoczesna szkoła.
Troje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w obchodach Dni Patrona nowosolskiego liceum. Twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wśród gimnazjalistów jest znana i bardzo lubiana. Przykładem na to jest udział w nim Patrycji Lazarowskiej i Wiktorii Statuckiej - obydwie z klasy III A oraz Maksymiliana Łagockiego z klasy I D.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pięknej interpretacji utworów Baczyńskiego, a szczególne gratulacje kierujemy do Patrycji Lazarowskiej za zajęcie II miejsca!
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Święto ma na celu wspieranie ochrony różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Święto ma służyć upowszechnianiu wiedzy o języku, poprawności jego stosowania i zwróceniu uwagi młodzieży na fakt, jak ważna jest dbałość o czystość i piękno języka ojczystego.
Pierwszym punktem obchodów w naszej szkole był konkurs na najzabawniejsze polskie słowo. Zdecydowanym zwycięzcą okazało się słowo zgłoszone do konkursu przez klasę III D, jest to słowo „kutasik”. Oznacza ono ozdóbkę z nici, wełny, jedwabiu itp., kształtem podobna jest do pędzla. Wśród śmiesznych wyrazów znalazła się też ameba, foczka, był huncwot i ciekączka, ale niezwykłej wystawy doczekały się tylko kutasiki.
Kolejnym punktem obchodów Dnia Języka Ojczystego był udział klas w quizie dotyczącym wiedzy o języku polskim. Najwięcej punktów zdobyły klasy I B, I C oraz II E.
Święto trwało tylko jeden dzień, ale o piękno i czystość języka polskiego musimy wszyscy dbać przez kolejne 363 dni każdego roku.